Video montavimas

Video montavimas - inversus.lt

Video montavimas – tai bene svarbiausias poprodukcinis filmo kūrimo etapas, reikalaujantis kantrybės, atidumo bei kūrybiškumo. Tam, kad geriau įsivaizduotumėte jo svarbą, pravartu žinoti visą filmo kūrybinį procesą, kuris susideda iš šių etapų:

  • Idėjos suformavimas raštu;
  • Planavimas (kadruotės, lokacijos, aktorių paieška);
  • Pasirengimo darbai (šviesos, techniniai nustatymai, kostiumai, makiažas);
  • Filmo ar renginio, reklamos filmavimas;
  • Surinktos video medžiagos montavimas.

Nors video montavimas yra paskutiniame etape, tačiau jis kartais užima daugiau laiko nei pats filmavimas. Mūsų įmonei labai svarbu bendrauti su savo klientais, todėl montažo metu klientui pageidavus siunčiame tarpinius vaizdo medžiagos variantus, stengiamės kiek įmanoma geriau įgyvendinti turimą idėją. Dalijimasis pirmine montuota video medžiaga leidžia kūrybinius darbus atlikti geriau: išklausomi kliento norai, pastebėjimai, darbas tampa tikslesnis, o galutinis variantas tenkina tiek klientą, tiek mūsų kūrybinę komandą.

Montuojant turima vaizdo medžiaga paverčiama įtikinamesne, įspūdingesne efektų, perėjimų, korekcijų dėka, taip pat režisuojant turimus kadrus kuriama įtikinama siužetinė linija. Neretai taip pat atliekamos įvairios korekcijos, pašalinami, iškerpami nereikalingi kadrai, sujungiami atskiri siužetai. Filmo medžiagos apdorojime labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į vaizdus, bet ir į garsą: atliekant montavimo darbus nuimami pašaliniai garsai, dažnai naudojama foninė, kūrinio tematiką atspindinti muzika, išskirtiniais atvejais pasirūpinama subtitrais. Taigi, montažo režisieriaus darbas, kadaise susijęs tik su vaizdų montavimu, dabar apima garso, muzikos bei specialiųjų efektų kūrimą.

Kuo išskirtinis video montavimas ir jo specifika?

Video montavimo darbai

Taigi, kaip jau turbūt supratote, vien geros video medžiagos neužtenka, vienas iš svarbiausių darbų yra vaizdų montavimas, kuris reikalauja daug žinių, įgūdžių, kūrybiškumo bei patirties. Vaizdų jungimo ir montavimo specifika yra unikali, vyksta pagal tam tikrus etapus. Montažo režisieriaus darbas prasideda su neapdorota vaizdo medžiaga, kurią jis atidžiai peržiūri porą kartų, išrenka atskirus kadrus ir, jungdamas juos į nuoseklią istoriją, sukuria vientisą vaizdo klipą. Be abejonės, montavimas yra ne tik sudėtingas, kruopštus, atidus darbas, bet taip pat meno forma, paverčianti vaizdo kratinius unikalia, išskirtine istorija. Taigi, o kaipgi atrodo visas montavimo procesas?

Pirmiausia kruopščiai ir keletą kartų peržiūrima visa video medžiaga, atrenkami geriausi kadrai. Tuomet imamasi jungti atskrirus vaizdus į vientisą siužetinę liniją, parenkama ritminga, atitinkanti atmosferą muzika. Filmo kūrimas – tai menas, tačiau lygiai taip pat ir techninis darbas, kurio metu būtina gebėti sudėlioti atskirus kadrus į vieną, nuoseklią bei įdomią istoriją. Režisierius atlieka dinamišką darbą visame kūrybiniame procese: dirba su vaizdų sluoksniais, siužetine linija, dialogais, personažų pasirodymais tam, kad visus šiuos komponentus paverstų į darnią visumą. Galime drąsiai teigti, jog montavimas yra bene taip pat svarbus kaip filmavimas, kuris perteikia filmui reikalingas emocijas, ritmiką bei atmosferą.

„Inversus video“ paslaugos – atsižvelgiame į visus kliento norus!

Mūsų įmonė siūlo patrauklius, kokybiškus bei profesionalius filmus iš gražiausių jūsų gyvenimo akimirkų: vestuvių, krikštynų, kelionių, mergvakarių/bernvakarių, jubiliejų, šimtadienių. Taip pat filmuojame reklaminius, muzikinius klipus, dokumentinius filmus bei reportažus.

Užtikriname, jog dirbame atsakingai, o kiekvienas mūsų sumontuotas klipas – suredaguotas iki aukščiausios kokybės, jame pašalinti visi trūkumai, pašaliniai garsai bei neatitikimai. Savo darbe naudojame naujausią, inovatyviausią programinę įrangą, esame atsidavę, o vaizdų montavimas mums ne tik darbas, bet ir malonus kūrybinis procesas.

SUSISIEKITE

Parašykite mums žinutę

Sending

©2020 Inversus

Log in with your credentials

Forgot your details?